Dzimtmisas pamatskola,
Dzimtmisa, Iecavas novads,
Latvija, LV-3913

+371 639 46129,
skola@dzimtmisa.lv
 
 

Aktualitātes

Dzimtmisā ekoskolas gada tēma – transports
16.09.2015


Iecavas novada Dzimtmisas pamatskolā šogad ekoskolas programmas tēma ir transports, portālu informēja pedagoģe Velga Ērgle.

Šonedēļ klasēs sāksies tēmas izpēte un izziņas projektu plānošana, kurā piedalās skolas ekopadome ar pedagogiem, skolēniem, vecākiem, tehniskajiem darbiniekiem, saka V. Ērgle.

Dzimtmisa arī šogad patur ekoskolas izcilības simbolu – Zaļo karogu, liecina informācija Vides fonda mājaslapā internetā videsfonds.lv. To Iecavas novadā saglabā bērnudārzs «Dartija», Vecumnieku novadā – Misas, Skaistkalnes un Vecumnieku vidusskola. Bauskas novadā Zaļais karogs piešķirts Jaunsaules pamatskolai un bērnudārzam «Pasaulīte», Rundāles novadā – bērnudārzam «Mārpuķīte».

Dzimtmisas audzēkņi un pedagogi turpina dalību programmā «Mamma Daba» un piedalās jaunā starptautiskā projektā «Zaļais izrāviens», kur iekļautas 64 Latvijas skolas ar vides izziņas virzienu. Tā mērķis ir bioloģiskās daudzveidības izpēte un saglabāšana tuvējā apkārtnē piecu gadu garumā, balstoties uz Kjū (KEW) karaliskā botāniskā dārza pasaulē daudzveidīgāko botānisko un mikoloģisko kolekciju.

Ekoskolu zaļais karogs šogad plīvo 117 Latvijas izglītības iestādēs, pērn to bija nepilns simts. Ikgadējais Ekoskolu apbalvošanas pasākums notiks nākampiektdien, 25. septembrī, Latvijas Nacionālajā bibliotēkā. Visā pasaulē programmā piedalās vairāk nekā 43 000 skolu. 

 

AVOTS: laikraksts "Bauskas Dzīve" 
      Atpakaļ