Dzimtmisas pamatskola,
Dzimtmisa, Iecavas novads,
Latvija, LV-3913

+371 639 46129,
skola@dzimtmisa.lv
 
 

Aktualitātes

Dzimtmisas skolā rīko jubilejas sadziedāšanos.
11.01.2016


Dzimtmisas skolā rīko jubilejas sadziedāšanos 2016. gada 11. janvāris

  

Dzimtmisas pamatskola. 

 

Iecavas novada Dzimtmisas pamatskolā 22. janvārī notiks sarīkojums par godu komponista Raimonda Paula lielajai jubilejai, «Bauskas Dzīvei» pavēstīja direktores vietniece Lolita Krēmere.

«Šogad janvārī Maestro svin nozīmīgu dzīves jubileju, kam par godu notiek koncerti, sarīkojumi, intervijas. Vēlamies lieliskā komponista dzimšanas dienu nosvinēt arī savā skolā ar viņa dziesmām,» sarīkojuma ideju skaidro L. Krēmere.

R. Paula dziesmas mūzikas pedagoģes Judītes Sirsniņas vadībā iestudē klases un pedagogu grupa. Katram ansamblim izvēlēta sava melodija gan no agrāk komponētā «zelta fonda», gan jaunāko laiku šlāgerstila gabaliem.

«Atceramies «Mežrozīti» un citas leģendārās melodijas, lai skolēni iepazītu latviešu mūzikas vērtības,» stāsta skolotāja. «Paulam ir dziesmas par dzimteni, kas padomju laikā atgādināja latvietību. Ir skaista instrumentālā mūzika no filmas «Ilgais ceļš kāpās», ko iestudē mūsu skolēni – mūzikas skolas flautas un ģitāras klases audzēkņi.»

Patlaban visi apgūst dziesmas, un galvenais būšot droši dziedāt līdzi katrai melodijai, ja vien to pazīst, saka L. Krēmere. «Katru pasākumu beidzam ar kopdziesmu, arī šim sarīkojumam tāda būs. Pērn 18. novembra svētkos dziedājām «Ai, tēvu zeme stūru stūriem», Ziemassvētkos – «Eglīte smaržo un mirdz»,» atklāj pedagoģe. «Dzimtmisā tagad muzikāli dziedāšanas sarīkojumi ir regulāri, tos iedvesmo rīkot lieliskā mūzikas skolotāja Judīte Sirsniņa. Ziemsvētkos visus sajūsmināja zēnu ansambļa uzstāšanās. Dziedāšanas pasākumi par dažādām tēmām ir katrai klasei. Tas ir svarīgs aspekts bērnu patriotiskajā audzināšanā, kā arī palīdz jauniešiem iepazīt un apgūt latviešu mūziku.»

 

AVOTS:  "Bauskas Dzīve"

 


      Atpakaļ