Dzimtmisas pamatskola,
Dzimtmisa, Iecavas novads,
Latvija, LV-3913

+371 639 46129,
skola@dzimtmisa.lv
 
 

Aktualitātes

Ekoskolu rīcības nedēļā apgūst taupīgāku resursu izmantošanu .
09.11.2015


Skolēni tikās ar iecavnieci Agitu Hauku, sieviešu kluba «Liepas» dibinātāju un Latvijas Zemnieku federācijas valdes priekšsēdētāju, kura šogad ir viena no Eiropas gada attīstībai labas gribas vēstniekiem. Skolēni bija ļoti iespaidoti ar

filmu par Gvatemalas ģimenēm, kas no eiropiešiem ziedojumā saņēmušas vistas un var daudz labāk nodrošināt pārtiku

– olas – saviem bērniem.

Dzimtmisas ekoskolas galvenā tēma šogad ir transports, kas rada daudz globālo sasilšanu veicinošu gāzu izmešu. Bērni skaitījuši automašīnas, kas brauc gar skolu un uz šosejas A7. «Jaunieši secināja, ka uz šosejas dominē vieglās automašīnas, kurās brauc viens vai divi cilvēki, reti tajās ir maksimālais braucēju skaits,» stāsta V. Ērgle.

Otrs galvenais rīcības nedēļas uzdevums bija izpētīt gaisa tīrību skolas tuvumā, kam izmantota metode ar ķērpju daudzuma

un veida noteikšanu. Daļu laika skolēni veltījuši nokritušo labu sagrābšanai. Tās Dzimtmisā nenonāk ugunskuros, jo tie piesārņo gaisu, bet gan kompostā, un to pavasarī izmanto dobju augsnes uzlabošanai. Trešdien notika Dzimtmisā jau tradicionālās rodaininga jeb meža orientēšnās sacensības, kurās 8. klases komanda – Kaspars Ziemiņš, Rolands Sopko, Jurģis Jurkovskis, Alise Luidmane, Edijs Puks, Sibilla Anna Salgrāve, Uldis Freimanis – ieguva maksimālo 150 punktu skaitu. 

Rīcības nedēļas kulminācija bija ceturtdienas pēcpusdiena, kad bērni grupās gatavoja tikai vietējo izejvielu salātus no kāpostiem, burkāniem, bietēm, kartupeļiem, sīpoliem, puraviem u. c. Vecākās klases devās ekskursijā uz Ceļu laboratoriju Rīgā. Ekoskolu programmā piedalās arī Iecavas bērnudārzs «Dartija», vairākas Vecumnieku un Bauskas novada izglītības iestādes.

AVOTS: laikraksts "Bauskas Dzīve" 
      Atpakaļ