Dzimtmisas pamatskola,
Dzimtmisa, Iecavas novads,
Latvija, LV-3913

+371 639 46129,
skola@dzimtmisa.lv
 
 

Aktualitātes

Skolēniem rādīs filmu par cilvēku ietekmi uz vidi
07.11.2016


 

  

Dzimtmisas pamatskolā un Iecavas vidusskolā otrdien, 8. novembrī, demonstrē dokumentālo filmu «Cilvēks bez ietekmes», kurā vēstīts par cilvēka ietekmi uz apkārtējo vidi.

Dokumentālā lente novembrī – filmu mēneša domātājiem «Ko sēsi, to pļausi» gaitā – tiek rādīta vairāk nekā 20 vietās visā Latvijā, «Bauskas Dzīvi» informēja pasākuma rīkotāja Agita Hauka, Latvijas Zemnieku federācijas valdes priekšsēdētāja un attīstības vēstniece.
Dokumentālā filma «Cilvēks bez ietekmes» («No Impact Man») ir 2009. gada dokumentālā filma, kas stāsta par vienu gadu amerikāņu rakstnieka un vides aizstāvja Kolina Bīvena ģimenes dzīvē, kad viņi piedalījās eksperimentā – dzīvot Ņujorkā, neatstājot ietekmi uz apkārtējo vidi.

«Lielais jautājums šajā eksperimentā bija – vai viens cilvēks var ko ietekmēt? Mani satrauc, ka cilvēki saka – indivīda rīcība nav svarīga, taču tieši indivīda rīcība liek mums iesaistīties,» eksperimenta būtību raksturo filmas galvenais varonis K. Bīvens. «Kāpēc man jāgaida, kamēr valdība ko izdarīs? Kāpēc man jāgaida, kad lielie uzņēmumi ko izdarīs? Kāpēc man pašam ko nedarīt?!»

Pasākumu rīko Latvijas Platforma attīstības sadarbībai (LAPAS) ar reģionālajiem partneriem, informē LAPAS projektu vadītāja Sandra Rubene. Pēc filmas notiks diskusija, kuru vadīs LAPAS biedru organizācijas LZF līdere Agita Hauka.

Kā vēsta LAPAS direktore Inese Vaivare, dokumentālo filmu mēnesis Latvijā notiek trešo reizi, šogad tā ir daļa no sociālās kampaņas par godīgu nodokļu politiku «Ko sēsi, to pļausi». Tās mērķis ir runāt par individuālo atbildību, tās jēgu un iespējām aktīvi līdzdarboties dažādos rīcības modeļos.

Dzimtmisas pamatskolā filma un diskusija sāksies pulksten 8.45, Iecavas vidusskolā – pulksten 11.40. Aicināti piedalīties skolēni, studenti un citi aktīvi cilvēki. Ieeja – bez maksas. Vairāk par kampaņu var uzzināt vietnēs lapas.lv, godiginodoklivisiem.lv. Pasākumu atbalsta Ārlietu ministrija un Eiropas Savienība.

 

Avots: www.bauskasdzive.lv
      Atpakaļ