Dzimtmisas pamatskola,
Dzimtmisa, Iecavas novads,
Latvija, LV-3913

+371 639 46129,
skola@dzimtmisa.lv
 
 

Mūsu draugi

Draudzība turpinās.
18.09.2015


Draudzība turpinās


Skolu apmaiņas programma turpinās – skolēni un skolotāji no Vācijas viesojās Dzimtmisas pamatskolā.

Laikā no 8. septembra līdz 12. septembrim skolā skanēja svešvalodas, pie mums viesojās mūsu draugi: seši skolēni un divas skolotājas Frauke Šmaus un Sabrina Ueing no brāļu un māsu Eihenvaldu reālskolas Billerbekā, kas ir neliela pilsētiņa netālu no Minsteres. Mūsu ciemiņi dzīvoja ģimenēs: pie Agneses Mūrnieces, Kates Monikas Korņejevas un Alises Kantes.

Skolas saime viesus sirsnīgi sagaidīja ar pašgatavotiem suvenīriem un apsveikuma vārdiem. Skolēni un skolotājas apmeklēja mācību stundas: angļu valodu, matemātiku, ģeogrāfiju, stāstīja par sevi, savām ģimenēm, skolu, pilsētu, vaļaspriekiem.

Pēc tam notika futbola sacensības un jautrības stafetes. Viesiem ļoti patika, ka pie mums sporta nodarbības notiek ārā, svaigā gaisā un tās ir interesantas.

Nākamajā dienā devāmies uz Rīgu. Pirmā pieturas vieta bija Biķernieku kapi, ekskursiju vadīja Ebreju muzeja direktors Iļja Lenskis. Pēc tam apmeklējām Ebreju muzeju, iepazināmies ar tajā izvietoto ekspozīciju. Mūsu draugi atceras un izzina vēsturi; šī vēstures daļa viņus saista, jo skola nosaukta noslepkavoto ebreju bērnu vārdā.

Visiem patika atpūtas parks «Lido» ar daudzveidīgo ēdienu izvēli un atrakcijām. Pēcpusdienā gide mums laipni izrādīja Vecpilsētas ievērojamākās apskates vietas.

Piektdien mūs Iecavas novada domē viesmīlīgi uzņēma priekšsēdētājs Jānis Pelsis. Viņš pastāstīja par Iecavas novada sasniegumiem, iecerēm, aktualitātēm, atbildēja uz viesu jautājumiem un uzdāvināja suvenīrus. Skolēni un skolotājas atzinīgi novērtēja tikšanos un sacīja, ka tā bijusi ļoti sirsnīga un interesanta.

Kad viesojāmies Iecavas vidusskolā, direktore Agra Zaķe atraktīvi iepazīstināja ar skolu, ārpusstundu aktivitātēm, kabinetiem, parādīja jauno stadionu. Tālāk mūsu ceļš veda uz Jūrmalu, jo visiem ļoti gribējās redzēt jūru, izbaudīt kopīgus brīžus un sporta aktivitātes jūras krastā.

Pēdējā diena Latvijā pagāja kopīgās aktivitātēs mūsu ģimenēs: aktivitātes «Labirintos», iepirkšanās mūsu lielveikalos, braucieni ar velosipēdiem, makšķerēšana. Kopīgs atvadu pasākums notika Korņejevu ģimenes mājas pagalmā ar desiņu cepšanu, tortes ēšanu, spēlēm un rotaļām.

Bērni sadraudzējās, šķiršanās bija skumja, ciemiņi negribēja doties mājup, jo visiem kopā bija jautri. Viesi sacīja, ka Latvijā cilvēki esot atsaucīgi, izpalīdzīgi, sirsnīgi, viesiem patīkot Rīga un Latvijas daba.

Esam saņēmuši uzaicinājumu doties atbildes vizītē nākamā gada aprīlī. Līdz tam draugi apmainīsies vēstulēm elektroniskajā vidē. Esam ļoti pateicīgi par atsaucību un ieguldīto darbu ģimenēm, kuras pie sevis uzņēma viesus no Billerbekas. Uzskatām, ka skolēnu apmaiņas programma bagātina skolēnu valodas, saskarsmes prasmes, paplašina viņu redzesloku par citu valstu kultūru, rada pozitīvas emocijas un pārliecību par sevi saskarsmē ar vienaudžiem.


AVOTS: 
http://news.lv/Iecavas-zinas/2015/09/18/draudziba-turpinas
      Atpakaļ