Dzimtmisas pamatskola,
Dzimtmisa, Iecavas novads,
Latvija, LV-3913

+371 639 46129,
skola@dzimtmisa.lv
 
 

Comenius

Eiropas Savienības Mūžizglītības programmas Comenius aktivitātes "Skolu daudzpusējā partnerība" projekts "Save Energy - The Future Of The Planet Is In Your Hands" ("Taupi enerģiju - planētas nākotne ir tavās rokās").

Dzimtmisas pamatskola 2011.gada jūlijā ieguva apstiprinājumu dalībai Eiropas Savienības Mūžizglītības programmas Comenius aktivitātes "Skolu daudzpusējā partnerība" projektā "Save Energy - The Future Of The Planet Is In Your Hands" 2011.-2013. gadā. Šā projekta dalībvalstis ir Latvija, Somija, Polija, Islande, Ungārija, Čehijas republika un Vācija.

Dzimtmisas pamatskolas darba grupas sastāvs 2012./2013. mācību gadā >>

Projekta dalībvaltis>>

Darba plāns no 2012.gada septembrim līdz 2012. gada novembrim >>


Projekta pirmā darba  vizīte Somijā 06.09.2011.-09.09.2011.

Ir notikusi arī pirmā darba vizīte  Somijā, kas ilga no 6. līdz 9. septembrim. Vizītes laikā tika apspriests projekta darba plāns turpmākajiem diviem gadiem, kā arī parakstīta vienošanās par projekta izpildi.

Projekta pirmās darba vizītes fotogalerija

Laikraksta "Bauskas Dzīve" raksts par pirmo darba vizīti


Projekta otrā darba vizīte Īslandē 30.11.2011.-04.12.2011.

 Projekta otrās darba vizītes fotogalerija

Paveiktais darba vizītē Īslandē:
1.    Katra partnerskola prezentēja savas aktivitātes un paveikto projektā.
2.    Tika izvērtēti materiāli un darbi.
3.    Katra partnerskola prezentēja savu labāko projekta logo. Ar balsu vairākumu par uzvarētāju kļuva Islandes skolēna veidotais logo. Šis logo būs atspoguļots visās projekta darbībās.


Projekta trešā darba vizīte Vācijā Dinkelšerbenā 18.04.2012.-22.04.2012. 

Laikā no 18.-22. aprīlim piedalījāmies Comenius skolu daudzpusējās partnerības darba vizītē Dinkelšerbenā, Vācijā. Darba vizītē prezentējām iepriekšējā periodā paveikto, stāstījām par aktivitātēm saistībā ar enerģijas taupīšanu.

Paveiktais darba vizītē Vācijā – Dinscelscherben:
1.    Mācību stundu vērošana.
2.    Projektā padarītā darba prezentācija.
3.    Domu apmaiņa, diskusija, uzdevumi turpmākajam laika periodam.

Darba grupas sastāvs: projekta koordinatore L.Krēmere;

                                  skolotāji: I.Krīgena, V.Gailums, V.Ērgle, J.Klīdzējs;

                                  skolēni:  E.Ērgle, E.Romanovska, S.Liepiņa.

Projekta trešās darba vizītes  fotogalerija.

 

Projekta septītā darba vizīte Latvijā Dzimtmisā 20.04.2013.-24.04.2013.

Laikā no 20. līdz 24.aprīlim Dzimtmisas pamatskolu apmeklēja ES mūžizglītības programmas "Comenius" partneri no septiņām mūsu dalībvalstīm. Vizītes laikā projektu dalībvalstu pārstāvji parkā pie mūsu skolas stādīja Iecavas kokaudzētavas "Skujenieki" dāvātos koku stādus. Šajā laikā dalībvalstu skolu pārstāvji prezentēja iepriekšējā periodā paveikto, stāstīja par aktivitātēm skolā, saistībā ar enerģijas taupīšanu. Iepriekšējā perioda laikā no decembra- aprīlim centrālā tēma bija otreizējā pārstrāde, atkritumi, enerģijas taupīšana.  

Projekta septītās darba vizītes fotogalerija

Laikraksta "Bauskas Dzīve"  raksts par septīto darba vzīti

 

Projekta astotā darba vizīte Turcijā Stambulā 15.06.2013.- 22.06.2013.

Laikā no 15.- 22.jūnijam piedalījāmies Comenius skolu daudzpusējās partnerības noslēguma darba vizītē Stambulā, Turcijā. Darba vizītē prezentējām savas aktivitātes un paveikto projektā.

 

 

Projekta mājaslapa- www.future-in-hands.eu

Projekta aktualitātes skolā:

1. Noskaidrots projekta "Save Energy - The Future Of The Planet Is In Your Hands" logo konkursa 5.-9.klašu skolēniem labākais iesniegtais darbs. Konkursā uzvarēja 6.klases skolnieču Elvitas Ērgles un Esteres Romanovskas zīmējumi.

2. Noslēgusies 1.-9.klašu skolēnu anketēšana par enerģijas taupīšanu un apkopoti rezultāti. Ar aptaujas rezultātiem elektroniski var iepazīties šeit.Par Comenius programmu.

Ievērojamā čehu pedagoga Jana Amosa Komenska vārdā nosauktā Mūžizglītības programmas apakšprogramma Comenius aizsākās 1995. gadā.

Comenius programmā var iesaistīties audzēkņi, skolēni un pedagogi no pirmsskolas izglītības iestādēm, vispārizglītojošām, profesionālajām un tehniskajām vidusskolām, kā arī topošie skolotāji, skolotāju sagatavotāji un tālākizglītotāji.

Comenius programmas mērķi:

  • attīstīt jaunu cilvēku un pedagoģisko darbinieku zināšanas un izpratni par Eiropas kultūru, vērtībām un valodu daudzveidību;
  • palīdzēt jauniem cilvēkiem iegūt pamatprasmes un kompetences, kas vajadzīgas viņu personiskajai attīstībai, nodarbinātībai nākotnē un aktīvam Eiropas pilsoniskumam.